Hodí se EZS i pro mou nemovitost?

Při zabezpečování vaší nemovitosti s pomocí EZS si musíte položit tři zásadní otázky:

  1. Jaký je typ nemovitosti, kterou zabezpečuji?
  2. Co se nachází v nemovitosti, kterou zabezpečuji a jakou to má cenu?
  3. Potřebuje obsah mé nemovitosti speciální zabezpečení?

V případě úvodní otázky je prvním zásadním rozdělením, zda plánujete zabezpečit byt, dům, sklad či něco úplně jiného. Správný typ EZS je nutné vybrat v závislosti na tom, kolik má vaše nemovitost vstupů, kde hrozí nebezpečí vniknutí či poškození, atd. Základní přístup při výběru by měl vypadat takto: Čím větší počet vstupů a míst vniknutí do nemovitosti, tím složitější a propracovanější EZS.

U druhé otázky je odpověď jednodušší, stačí pouze znát hodnotu toho, co se ve vaší nemovitosti nachází a kolik jste ochotni vynaložit na posílení zabezpečení vašich cenností. Tato odpověď je ovšem poněkud ošemetná, pokud se jedná o byt či rodinný dům, kde přebýváte vy, případně vaši bližní. V takovém případě je nepřijatelné vůbec zvažovat přepočítávání bezpečnosti vaší rodiny na peníze.

Třetí otázka může být poněkud ošemetná, protože se vaše nemovitost může vyskytovat v rizikové oblasti, kde hrozí například možnost požáru či vyšší risk násilného vloupání. V takovém případě budete pravděpodobně chtít instalovat signalizátor kouře a speciální detektor pohybu pro rizikovou oblast okolo, případně vevnitř vaší nemovitosti. Někdy může být ovšem poněkud obtížné odhadnout všechny speciální rizika, které mohou vaší nemovitosti hrozit a které by bylo možné znegovat nebo alespoň značně minimalizovat instalací správného typu EZS – v takovém případě ovšem neváhejte a konstatujte nás, rádi vám poradíme vše, co jste omylem přehlédli!

Publikováno: 14. říjen 2013

 
 
 
© 2013 Sdružení podnikatelů Phone – Vytvořil E-kom Promotion s.r.o.Odkazy