Kuriózní příběhy v zabezpečení

Pokud máme mluvit o kuriózních příbězích, které pomohli Elektronické Zabezpečovací Systémy (EZS) vyřešit, tak lze začít klasickými příklady opakovaných loupeží, které vedly k dopadení pachatele díky instalaci skrytých kamer.

Poněkud zapeklitějším případem byl problém mizejícího zboží v jednom obchodě v Čechách. Zaměstnavatel pochopitelně napřed podezíral zákeřného zloděje, který opakovaně přicházel do jeho obchodu a díky svým šikovným zlodějským prstům vždy vyvázl bez toho, aby byl dopaden. Nutno podotknout všeobecné překvapení, kdy tento obchodník nechal nainstalovat kamerový systém, aby odhalil zloděje a po prozkoumání nahrávek zjistil, že pachatelem není nikdo jiný než jedna z jeho prodavaček, která si takto přilepšovala ke své výplatě.

Další případ, který stojí za to zmínit, se stal na pozemku jedné zámožné rodiny, která vlastnila skleník s tropickými květinami. Tato rodina pěstovala jeden specifický druh orchidejí, jenž vynikal jasně fialovou barvou. Z nepochopitelného důvodu se ovšem vždy stalo, že někdo tyto nádherné květiny posekal a poté se s nimi vypařil bez toho, aby byl jakkoliv poškozen zámek na skleníku. Toto se opakovalo několikrát, dokud majiteli nedošla trpělivost a nenechal nainstalovat EZS.

Trvalo sice pár týdnů, než květiny opět vyrostly, ale nakonec byl pachatel dopaden. Majitel se ovšem nestačil divit – neboť pachatelem nebyl nikdo jiný než jeho syn, který je po taji nosil své přítelkyni, protože se jednalo o její oblíbené květiny.

Posledním případem je pak značně kuriózní příběh o muži z Brna, který se opakovaně potýkal s problémem mizejícího ovoce ze své zahrady, především se jednalo o podzimní hrušky a jablka. Nejdříve podezíral své nepřející sousedy a pak dokonce i nějakého neznámého zloděje. Dokonce zašel tak daleko, že v noci sledoval svou zahradu, zda v ní někdo neprochází a krade jeho ovoce. Všechno jeho snažení ovšem vycházelo vniveč, protože ovoce dále mizelo a on stále nebyl s to přijít na totožnost pachatele.

Toto pokračovalo několik let, až se konečně rozhodl pro instalaci EZS – dokonce kamerového systému s nočním viděním. Systém několik dní běžel a část ovoce opět jednoho dne zmizela, zdánlivě bez viníka. Po prohlédnutí záznamu byl ovšem náš poškozený velmi překvapen, protože konečně po tolika letech odhalil důvod mizení ovoce z jeho zahrady. Tímto viníkem nebyl nikdo jiný než banda veverek z blízkého lesíku!

Publikováno: 7. listopad 2013

 
 
 
© 2013 Sdružení podnikatelů Phone – Vytvořil E-kom Promotion s.r.o.Odkazy