Typy kamerových systémů

Kamerové systémy (CCTV) lze rozdělit podle dvou základních kritérií. Prvním z nich je jejich lokace. CCTV můžou být umístěny buď uvnitř (v tom případě zpravidla nevyžadují žádnou speciální úpravu, maximálně v případě skrytí) nebo venku, kde bývají často upraveny specificky podle podmínek daného místa (například speciální úprava proti navlhnutí v místech, kde prší).

Dalším kritériem je, zda je CCTV pohyblivé či statické. Příklad statických systémů není nutné dále rozvádět, protože asi každý už někdy viděl nehybnou kameru umístěnou na nějaké budově. V případě pohyblivých kamer lze ovšem zmínit alespoň dvě zásadní možnosti. První z nich je kamera na kloubu, které se může otáčet doleva a doprava či nahoru dolů. Další možností je připevnit kameru na nějaké jiné medium (například pohyblivý nosník nebo teleskopickou, vysouvací tyč), které jí umožní pohyb.

Kamery lze poté ještě dále dělit na drátové a bezdrátové. Drátové mají tu výhodu, že se nemusí dobíjet a jsou zpravidla levnější. Bezdrátové je naproti tomu nutné pravidelně dobíjet či měnit baterie, ale naproti tomu je podstatně jednodušší rozšířit bezdrátový CCTV a pro potencionálního zloděje je složitější si s nimi poradit.

Dále je vhodné pronést pár slov o horné novince na poli CCTV, kterou je FCS neboli systém identifikace lidských tváří. Dnešní počítače pokročily tak daleko, že jsou schopny spolehlivě rozpoznávat konkrétní tváře, které zaznamenají na kameře.

Co to znamená pro vás? Můžete si váš CCTV nastavit tak, že bude reagovat na vaši tvář (či na tvář kohokoliv dalšího, koho zanesete do systémové databáze) například tak, že vypne alarm. V případě, že se ale k vaší nemovitosti přiblíží někdo cizí, tak spustí alarm nebo vás upozorní prostřednictvím například zvukového signálu (siréna).

Publikováno: 27. září 2013

 
 
 
© 2013 Sdružení podnikatelů Phone – Vytvořil E-kom Promotion s.r.o.Odkazy