V praxi jsme zjistili

Při instalaci a užívání Elektronických Zabezpečovacích Systémů (EZS) vás může potkat množství nečekaných situací, které by ani sebelepší analytik nepředpokládal a prostě a jednoduše by ho ani ve snu nenapadly. Tyto nepříjemnosti a problémy čítají vše možné – od rozmarů přírody až po zlomyslné sousedy, kteří vám z nějakého prapodivného důvodu závidí dokonce i váš EZS.

Jako první můžeme uvést kuriózní zkušenosti s používáním EZS v odlehlých lokalitách – například chata v horách. Může se například stát, že při nedostatečném zakrytí kabeláže vašeho EZS si místní divoká zvěř splete vaše drátování s nějakou místní rostlinou – především v zimě či po tmě. Poté může nastat poměrně komická situace, kdy uprostřed silvestrovské noci vyrazíte velkou rychlostí na vaši chatu, protože systém hlásí vloupání a po příjezdu objevíte přehryzaný drát od vaší kamery, střežící hlavní přístupovou cestu.

Podobně nepříjemná situace může vzniknout i v případě, že máte domácí mazlíčky, kteří rádi ohryzávají (především králíci) nebo škrábou všemožné části vašeho pokoje. I v tomto případě doporučujeme dostatečně zakrýt všechnu vaši kabeláž, aby náhodou nedošlo k poškození vašeho EZS díky hloupé náhodě.

Další nepříjemné poškození vašeho EZS může způsobit lidská hloupost a závist. Asi každý se někdy setkal se sousedem, který postával v okně nebo u plotu a závistivě pokukoval po vašich životních úspěších – ať už to bylo nové auto, krásný dům nebo váš skvělý EZS. V takových případech se může stát, že podobná nevraživost přeroste do přímo nelidských rozměrů a vás žárlivý soused (či někdo jiný) se rozhodne, že se vám daří až příliš.

Vaše auto bude pravděpodobně v garáži, vašeho domu se podobný vandal ani nedováží dotknout, protože je chráněn vašim EZS. Ale co samotný zabezpečovací systém, speciálně pokud máte venkovní kamery?

Pro podobný případ pro vás mámě několik typů a triků jak se vyvarovat podobným nepříjemnostem:

  1. Vandal si dvakrát rozmyslí, jestli zkusí poškodit váš EZS, pokud bude vaše drátování dobře zakryto a vaše případné kamery budou umístěny na špatně přístupných místech.
  2. Navíc je velmi efektivní vaše kamery obložit bariérou z plexiskla či jiného, podobného materiálu. Díky tomu znemožníte poškození například vrženým kamenem.
  3. Dále je velice efektivní jakékoliv senzory umísťovat tak, aby měli co nejmenší slepý úhel a aby byly schopny pokrýt co největší prostor.
  4. Pokud se přece jen nemůžete vyvarovat slepých úhlů, tak vždycky můžete přistoupit k systému kamer, které se hlídají navzájem. To znamená, že minimálně v rohu každého záběru z libovolné kamery je pokryt slepý úhel aspoň jedné další kamery.
  5. Nakonec pak ještě můžete umístit skryté kamery na neobvyklá místa, které budou mít za cíl snímat prostor, v kterém jsou umístěné vaše další kamery. V případě poškození budete mít pak jasný důkazní materiál o tom, kdo se snažil poškodit vaši nemovitost – ideální je pak kamera s nočním viděním, aby vám neuniklo opravdu nic!

Publikováno: 19. listopad 2013

 
 
 
© 2013 Sdružení podnikatelů Phone – Vytvořil E-kom Promotion s.r.o.Odkazy