Zabezpečení nemovitosti

Pro správné zabezpečení vaší nemovitosti musí váš elektronický zabezpečovací systém (EZS) několik základních věcí.

Především potřebujete snímače a detektory, které reagují v případě neoprávněného vniknutí na vaši nemovitost. Mezi tyto detektory patří PIR (detektor pohybu), magnetická smyčka či infračervené závora. V případě, že svůj dům chcete učinit ještě bezpečnějším, tak můžete přidat ještě například hlásič požáru nebo detektor různých škodlivých plynů ve vzduchu.

Dále je vhodné mít centrální ústřednu, která funguje jako centrální mozek vašeho systému. Z podobné ústředny můžete celý systém sledovat, vypínat či zapínat a dokonce i nastavovat jak se vám zrovna hodí.

Vaši síť detektorů můžete pochopitelně vylepšit a přidat i kamery, které buď můžou snímat neustále anebo se automaticky vypínat a zapínat v závislosti na tom, zda někdo spustil váš snímač.

Dále můžete přidat externí hlásiče poplachu. Těmi mohou být například sirény, výstražná světla nebo rovnou vysílač, který kontaktuje policii v případě neoprávněného vniku do vaší nemovitosti.

Pro pohodlné ovládání vašeho systému je potom vhodné pořídit ještě pár posledních vymožeností, které vám usnadní operování s vaším EZS. Takovou pomůckou může být například dálkové ovládání v nejrůznějších podobách – od klíčenky, pro vypnutí či zapnutí až po ovladač podobný televiznímu, kterými můžete na dálku konfigurovat celý systém do nejmenších detailů.

Publikováno: 23. září 2013

 
 
 
© 2013 Sdružení podnikatelů Phone – Vytvořil E-kom Promotion s.r.o.Odkazy