Často kladené dotazy

Jaké jsou rozdíly mezi drátovým a bezdrátovým systémem?

U klasických drátových systému jsou jednotlivé komponenty EZS navzájem propojeny kabely. Jednotlivé prvky jsou sice levnější než bezdrátové, ovšem celková cena za dodávku a kompletaci obou systému je přibližně stejná. Drátový systém je náročnější na montáž (seřízení prvků, lišty pro kabely, kabeláž apod.). Velkou výhodou je možnost kombinace více prvků od různých výrobců. Nemusí se též měnit baterie ve snímačích.
U bezdrátových systémů je napájení zajištěno bateriemi, které je nutno měnit. Velkou výhodou bezdrátových systémů je jejich rychlá montáž i demontáž. Není třeba nic vysekávat lištovat, či jinak zasahovat do objektu. Celý systém lze jednoduše a rychle rozšířit.

Jaký systém zvolit?

Drátový systém je vhodnější do novostaveb, či rekonstruovaných objektů, při kterých se dělají nové instalace a omítky. V těchto případech je nutné znát alespoň přibližné trasy těchto instalací.

Co je to PCO?

Tato zkratka znamená Pult Centralizované Ochrany. Umožňuje připojení objektu zabezpečeného EZS přes radiové sítě. Ostraha Objektů prostřednictvím PCO spočívá v provádění monitoringu na centrálním dispečinku, v záznamu a vyhodnocení přijatých signálů a ve vysílání zásahové skupiny PCO k prověrce důvodu signálu a případné provedení opatření k zajištění ochrany majetku a osob.

Co je to JTS?

Jednotná Telekomunikační Síť – veřejná telefonní síť, která je zpravidla provozována společností Český Telecom.

 
 
 
© 2013 Sdružení podnikatelů Phone – Vytvořil E-kom Promotion s.r.o.