Elektronické zabezpečovací systémy

V dnešní době rychle se rozvíjejících mediálních a informačních technologií, které stále pružněji informují o zvyšující se kriminalitě, si stále více uvědomujeme, jak je nutné chránit sebe a svůj majetek. Jednou z možností je zajistit svůj rodinný dům, byt, chatu, chalupu, sídlo firmy, obchod, či jiný objekt před násilným vniknutím, vloupáním a poškozením majetku, elektronickým zabezpečovacím systémem (EZS). Nabídka těchto systémů je stále širší i finančně dostupnější než před lety. Naše firma svým zákazníkům nabízí převážně sestavy EZS firmy Jablotron, ale na Váš požadavek, lze využít i produkty jiných renomovaných výrobců.

Ústředna je mozkem každého zabezpečovacího systému. Sem míří veškeré signály ze snímačů a ovládacích zařízení, které se zde vyhodnocují, a v souladu s naprogramováním rozhoduje o vyhlášení poplachu.

kontrolní panel elektronického zabezpečovacího systému

K vniknutí do jakéhokoliv objektu ve většině případů dojde překonáním vchodových (vstupních) dveří. Ochrana vstupu je proto zásadní. Kvalitní bezpečnostní dveře s mechanickým zámkem (čím je zámek složitější, více odolá) se spolu s EZS stane pro zloděje nepřekonatelnou překážkou. Při otevření dveří magnetický detektor upozorní ústřednu, že došlo k otevření dveří a ta vyčká na odjištění systému. Pokud nedojde k odjištění během nastavené doby, dojde k vyhlášení poplachu narušení objektu.

K odjištění objektu může dojít buď pomocí klávesnice zadáním několikamístného vstupního kódu nebo stiskem tlačítka radiového ovladače. Oba tyto systémy jsou naprosto bezpečné. Možnost zadání kódu bývá omezena několika málo pokusy než dojde k vyhlášení poplachu. U ovládacích klíčenek bývá použit takzvaný plovoucí přenosový kód, který zcela znemožňuje jeho zkopírování.

K prostorové ochraně objektů je určen detektor pohybu osob. Detektory s více snímači zabrání nežádoucímu poplachu při detekci pohybu domácích zvířat.

K úplnému zajištění objektu, je nutno zajistit před vniknutím všechny možné vstupy, tj. všechny dveře a okna. Pro detekci rozbití skleněné výplně se dnes používají akustické detektory rozbití skla. Kvalitní snímače jsou přitom zcela imunní vůči jiným podobným zvukům.

Detail alarmu

Klasické drátové systémy

Klasické prvky EZS jsou navzájem propojeny kabely, kterými se přenáší napájecí napětí a veškeré informace.
Charakteristika systému

  • Jsou většinou levnější
  • Lze kombinovat produkty více výrobců
  • Nemusí se měnit baterie ve snímačích

Dálkové ovládání alarmu

Bezdrátové systémy

Charakteristika systému

  • Rychlá montáž i demontáž
  • Není třeba nic vysekávat, lištovat, či jinak mechanicky zasahovat do objektu
  • Snadná rozšiřitelnost

V případě Vašeho zájmu o podrobnější informace, nás kontaktujte na telefonní čísla nebo e-mail.

Mohlo by Vás zajímat

 
 
 
© 2013 Sdružení podnikatelů Phone – Vytvořil E-kom Promotion s.r.o.