Požární a plynové detektory

Požární detektorNová vyhláška č. 23/2008 Sb., o technických podmínkách požární ochrany staveb, která nabyla účinnost od 1. července 2008 stanoví požadavky pro navrhování a provádění nových staveb.

Vyhláška stanovuje požadavek na vybavení nových rodinných domů a staveb určených pro bydlení zařízením autonomní detekce a signalizace požáru (obecně „hlásičem požáru“) a také přenosnými hasicími přístroji.

Ale ani v případě, že vlastníte objekt postavený před tímto datem, neměli byste riziko požárů, či úniku plynu podceňovat.

Detail požárního detektoruPožárům nemůžeme stoprocentně předcházet, ale můžeme riziko úmrtí či zranění při případném požáru významně omezit správně nainstalovaným kouřovým detektorem.

Pokud se k topení nebo vaření používá plyn, mělo by být samozřejmostí použití detektoru úniku plynu . Nejmodernější typy umožňují detekci všech druhů výbušných plynů. V případě zvýšení koncentrace plynu nad nastavenou bezpečnou mez aktivují zabezpečovací systém a signalizují nebezpečí sirénou.

V případě Vašeho zájmu o podrobnější informace, nás kontaktujte na telefonní čísla nebo kontakt.

Mohlo by Vás zajímat:

 
 
 
© 2013 Sdružení podnikatelů Phone – Vytvořil E-kom Promotion s.r.o.