Jak vybrat správný EZS?

EZS (Elektronické zabezpečovací systémy) se vyskytuje velké množství. To ovšem není důvod se znepokojovat. I když je nabídka různorodá, je velmi prosté vybrat prvky, které chcete, aby váš EZS obsahoval.

První otázka, kterou si musíte při vybírání správného EZS položit je, jaký typ nemovitosti hodláte zabezpečit. V případě, že se jedná o byt, tak se pravděpodobně budete soustředit na hlavní dveře, případně pak dveře na balkón, pokud ho váš byt má. Třešničkou na dortu může být například detektor kouře, kdyby ve vašem bytě náhodou něco samovolně vzplanulo.

Naopak v případě, že vlastníte větší nemovitost (například rodinný dům), se budete snažit o co nejlepší zabezpečení všech vstupů. To znamená adekvátní pokrytí dveří a přízemních oken. Svou bezpečnostní síť pak můžete rozšířit také pokrytím všech dveří a oken, které se vyskytují v patrech. V tomto bodě bude vaše nemovitost vhodně zabezpečena, ale v případě, že požadujete stoprocentní bezpečnost, tak je možné umístit automaticky zapínající se detektory pohybu na zahradu okolo vaší nemovitosti. Detektory se spustí pouze v případě, pokud se někdo v daném prostoru vyskytne v nesprávný čas.

Dalším důležitým faktorem při vybírání EZS jsou vaše požadavky na ovladatelnost. EZS mohou být ovládané manuálně, mohou reagovat na číselný kód, otisk prstu anebo na rozpoznání hlasu. Je možné je dokonce řídit a ovládat i dálkovým ovládáním. V dnešní době je možné ovládat EZS i přes internet, například z dovolené u moře můžete jedním okem sledovat váš dům, zatímco vy se budete opalovat na pláži a v případě, že se bude dít něco špatné, tak váš systém ohlásí poplach, informuje vás a případně zavolá policii

Posledním výrazným faktorem je cena a otázka, kolik jste ochotní investovat do co nejlepšího zabezpečení vaší nemovitosti v dnešní době. Ceny EZS se pohybují podle složitosti a komplexnosti daného systému, počtu senzorů, ovladatelnosti, apod. Jak se ale říká – Bezpečí je k nezaplacení!

Publikováno: 21. říjen 2013

 
 
 
© 2013 Sdružení podnikatelů Phone – Vytvořil E-kom Promotion s.r.o.Odkazy